Do 21 stycznia 2022 roku trwają konsultacje społeczne w sprawie projektów tzw. uchwał antysmogowych, określających ograniczenia i zakazy w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw wyznaczonych dla obszarów miast oraz dla obszarów poza miastami województwa warmińsko-mazurskiego.
W treści uchwały przygotowanej czytamy m.in. o ograniczeniach, albo wprost o konkretnym zakazie ogrzewania węglem lub drewnem, jeśli dom ma możliwość podłączenia do sieci ciepłowniczej.Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!