Premier Mateusz Morawiecki ogłosił stan epidemii w kraju. Poinformował o zawieszeniu lekcji w szkołach do Wielkanocy. Osoby podjęte kwarantannie będą surowo karane za jej nieprzestrzeganie.
Wprowadzamy stan epidemii, który wprowadza nowe prerogatywy dla nas, ale też i nowe obowiązki - ogłosił premier na dzisiejszej konferencji - Robimy wszystko, by przygotować Polskę na trudne, nadchodzące tygodnie. Mam nadzieję, że już po świętach wielkanocnych będziemy mogli zmienić tryb życia. Pamiętajmy jednak o higienie. Ministerstwo Edukacji Narodowej podaje, że w najbliższych dniach wejdzie w życie rozporządzenie, które ureguluje organizację kształcenia wykorzystującego metody tzw. zdalnego nauczania.Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!