Rekordowa kwota w historii naszego członkostwa w Unii Europejskiej, wynegocjowana przez zarząd województwa warmińsko-mazurskiego.
Podpisaliśmy z polskim rządem Kontrakt Programowy, który określa kierunki i warunki dofinansowania nowego programu regionalnego, który w tej edycji nazywa się Fundusze Europejskie dla Warmii i Mazur na lata 2021-2027 - mówi Gustaw Marek Brzezin. - Teraz mamy zielone światło, by bezpośrednio z Komisją Europejską uzgadniać warunki wdrażania przydzielonych nam pieniędzy. Mamy dobry plan na realizację tego budżetu, a sukces pełnego wykorzystania RPO 2014-2020 pokazuje, że jesteśmy skuteczni i dobrze znamy potrzeby województwa. Zarząd województwa wraz z ekspertami i partnerami społecznymi pracował nad nowym programem od 2020 roku. Jego główny cel to dalsza transformacja regionu, zgodnie z wytycznymi europejskimi przede wszystkim zielona, cyfrowa i gospodarcza. Priorytetowe obszary wsparcia to w nowej perspektywie: gospodarka, środowisko, mobilność miejska, transport, edukacja, rynek pracy, zdrowie, rewitalizacja obszarów miejskich, włączenie i integracja mieszkańców, turystyka i kultura.Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!