Warmińsko-Mazurski Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje, że w dniach 19-21 września 2022 r.na terenie gminy Pisz, Orzysz, Biała Piska przeprowadzone będzie szczepienie lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.
Przynęty zawierające blister ze szczepionką zostaną zrzucone z samolotów, na obszary bytowania zwierząt dzikich. W związku z powyższym, w okresie zrzutu oraz 3 tygodni po ich zakończeniu, mieszkańcy proszeni są: uszanować ciszę leśną nie płoszyć zwierzyny nie wyprowadzać zwierząt domowych na tereny niezabudowane nie podnosić i nie niszczyć przynęt w przypadku kontaktu zwierząt domowych ze szczepionką należy zgłosić ten fakt lekarzowi weterynarii w przypadku dostania się szczepionki na uszkodzoną skórę człowieka względnie jego oczy, jamę ustną czy nos, należy miejsca te gruntownie przemyć wodą z mydłem, a następnie zgłosić się do lekarza o powyższych zasadach pouczyć dzieciChcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!