Sześć lat temu młody mężczyzna włamał się do domu jednorodzinnego w Piszu. uż po kilku godzinach sprawca został zatrzymany przez piskich policjantów i usłyszał zarzut. W trakcie wykonywania dalszych czynności kwalifikacja czynu zmieniła się, ale sprawca ukrywał się przed organami ścigania. Teraz został zatrzymany i usłyszał nowy zarzut dotyczący włamania i kradzieży rozbójniczej dokonanej w okresie tzw. recydywy.
W listopadzie 2016 roku w Piszu doszło do kradzieży z włamaniem do domu jednorodzinnego. Młody mężczyzna wszedł do środka przy użyciu kluczy znajdujących się w drzwiach wejściowych. Sprawca ukradł dwie złote obrączki, srebrny pierścionek oraz klucze z breloczkiem o łącznej wartości 2030 zł. Uciekając natknął się na właściciela wobec, którego użył przemocy uderzając go pięściami i szarpiąc za ubranie. Już kilka godzin po tym zdarzeniu piscy policjanci zatrzymali sprawcę. Był to 29- letni wówczas mieszkaniec Kolna, który miał na swoim koncie wiele przestępstw przeciwko mieniu. Mężczyzna usłyszał zarzut i został zwolniony.Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!