Z dniem 1 lutego wzrasta dzienna stawka żywieniowa w piskich gminnych placówkach edukacyjnych. W przedszkolu z 5 zł do 6 zł, w szkołach podstawowych z 4 zł do 5 złotych. Wzrost opłat za żywienie wywołał oburzenie rodziców, którzy nie widzą podstaw do tak dużej podwyżki.
Żywienie zbiorowe, w które wpisują się stołówki szkolne, to ten rodzaj gastronomii, która ze względu na zakupy hurtowe i dużą ilość sporządzanych posiłków, wpływa na stosunkowo niewielką cenę produktu finalnego. I trudno się z tym nie zgodzić, bo kto zje dwudaniowy obiad w restauracji, czy barze za 5 złotych? Nie da rady, a właśnie owe 5 złotych jest punktem spornym między rodzicami uczniów piskich podstawówek, a Zespołem Ekonomicznej Obsługi Szkół i Przedszkoli w Piszu, który w tym roku podjął decyzję o wzroście opłat za posiłki z 4 do 5 złotych.

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!