Reklama

To dla nich pierwszy poważny egzamin

Ósmy dzień strajku nauczycieli jest jednocześnie pierwszym dniem egzaminu ósmoklasisty. Ponad 377 tysięcy uczniów przystąpiło dziś do testów z języka polskiego. W gminie Pisz zdaje niewiele ponad 300 uczniów.

W tym roku odbywa się pierwsza w historii sesja egzaminu ósmoklasisty. Jego wprowadzenie jest konsekwencją reformy edukacji - wydłużenia nauki w szkołach podstawowych z sześciu do ośmiu lat.

W gminie Pisz egzaminy przebiegały zgodnie z procedurami i bez utrudnień. Punktualnie o 9.00 uczniowie rozpoczęli zmagania z językiem ojczystym. Jutro (16 kwietnia) egzamin z matematyki, pojutrze języki obce - głównie angielski i niemiecki.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo Piszanin.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości