Pod koniec października nastąpiła zmiana na stanowisku dyrektora Miejsko-Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piszu. Miejsce odwołanego 18 października Wojciecha Waszkiewicza objął Zbigniew Waleszczyński - były zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Szczytnie.
Zbigniew Waleszczyński był jednym z dwóch kandydatów na stanowisko szefa piskiego sportu. Zarówno on, jak kontrkandydat nie pochodzą Pisza. Waleszczyński ukończył Administrację i związany był głównie z Policją. Ostatnią zajmowaną przez niego posadą był stanowisko zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Szczytnie. Predyspozycje zawodowe nowo wybranego dyrektora niekoniecznie pokrywają się ze sportem. Dlaczego zatem okazał się najlepszym kandydatem? Postanowiliśmy zapytać Burmistrza Pisza. Kandydat wykazał się dobrym przygotowaniem merytorycznym. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe, w tym doświadczenie w pracy z ludźmi, w zespołach pracowniczych, jak i w charakterze przełożonego. Ma odpowiednią wiedzę z zakresu funkcjonowania samorządu. Interesuje się sportem i szeroko pojętą rekreacją. Sam aktywnie uprawia różne dyscypliny sportowe - komentuje decyzję wyboru UM w Piszu. O nowe stanowisko pytaliśmy również nowego dyrektora:Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!