Zamknij

Pies sprawcą kolicji drogowej. Właściciel ukarany

10:35, 31.03.2022
Skomentuj

W Piszu na ul. Czerniewskiego doszło do kolizji z udziałem psa. Zwierzę wbiegło nagle na jezdnię przed nadjeżdżający pojazd marki Skoda Octavia.

W środę (30 marca br.) po godz. 21.00 piscy policjanci otrzymali zgłoszenie o kolizji drogowej na ul. Czerniewskiego w Piszu. Było to zdarzenie z udziałem psa.

Na miejscu funkcjonariusze zastali uczestników tej kolizji. Był to kierowca pojazdu marki Skoda Octavia i właściciel czworonoga. Policjanci ustalili, że pies należący do 36-latka, wbiegł nagle na jezdnię przed nadjeżdżającą skodę. Zwierzę niestety nie przeżyło. Do zdarzenia tego doszło na skutek niezachowania należytej ostrożności podczas trzymania czworonoga przez właściciela. Za popełnione wykroczenie 36-latek ukarany został mandatem karnym.

To nie jedyne zdarzenie drogowe, do jakiego doszło w tym miejscu. Kierowca skody, chcąc uniknąć zderzenia z psem, gwałtownie zahamował. W tył tego samochodu uderzył pojazd marki Opel jadący za nim. Oplem kierowała 34-letnia kobieta. Została ukarana przez policjantów mandatem karnym w wysokości 1100 zł za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez niezachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego ją pojazdu.

Policjanci przypominają o obowiązkach spoczywających na właścicielach zwierząt i konsekwencjach nieprzestrzegania obowiązujących przepisów

OBOWIĄZKI WŁAŚCICIELA PSA:
  • wyposażenie psa w obrożę, a w przypadku ras uznawanych za agresywne - również w kaganiec;
  • prowadzenie psa na uwięzi, a rasy psa uznawane za agresywne także w nałożonym kagańcu;
  • systematyczne szczepienie przeciwko wściekliźnie (dot. psa w wieku powyżej 3 miesięcy);

OBOWIĄZKI WŁAŚCICIELI WSZYSTKICH ZWIERZĄT DOMOWYCH:
  • stały i skuteczny nadzór;
  • właściciel może zwolnić psa ze smyczy na terenie nieruchomości, gdy jest ona ogrodzona w sposób uniemożliwiający jej opuszczenie przez psa i wykluczający dostęp osób trzecich oraz odpowiednio oznakowanej tabliczką ze stosownym ostrzeżeniem;
  • zwolnienie zwierząt domowych z uwięzi dopuszczalne jest wyłącznie na terenach zielonych do tego przeznaczonych i specjalnie oznakowanych w sytuacji, gdy właściciel ma możliwość sprawowania kontroli nad ich zachowaniem;
  • natychmiastowe usuwanie, przez właścicieli, zanieczyszczeń pozostawionych przez zwierzęta domowe w obiektach oraz na chodnikach, jezdniach, placach, parkingach, terenach zielonych, itp.
  • niewprowadzanie zwierząt domowych na tereny placów zabaw, piaskownic dla dzieci, plaż, kąpielisk, posesji szkół i przedszkoli, obiektów sportowych

Art. 77 Kodeksu Wykroczeń za popełnione wykroczenia przewiduje karę ograniczenia wolności, grzywnę, albo karę nagany. Policjant może też nałożyć mandat karny w wysokości do 500 zł.

Źródło: KPP Pisz
(1)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu piszanin.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%