Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o. o. w Piszu informuje, że rozpoczęło akcję zadymiania sieci kanalizacji sanitarnej. W pierwszej kolejności na ul. PCK w Piszu.
Właściciele domów jednorodzinnych odprowadzają wodę z rynny bezpośrednio do kanalizacji sanitarnej, którą powinny płynąć tylko ścieki komunalne, a więc z toalet, łazienek, zlewów kuchennych czy pralek. Sposobem na wykrycie takich nielegalnych podłączeń jest zadymianie przewodów kanalizacyjnych i obserwowanie, czy z rynny lub kratki odwodnieniowej obok domu nie wydobywa się dym. To nie jedyny powód przeprowadzenia akcji.Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!