1 lipca, Plac Daszyńskiego, temperatura powyżej 30 stopni, źródeł wody brak. Aby choć na chwilę ulżyć zgrzanym mieszkańcom, strażacy z Pogobia zorganizowali prowizoryczną, ale skuteczną mgiełkę.
Jak przeżyć gorący dzień? Unikać otwartej przestrzeni w godzinach największego nasłonecznienia lub, jeśli zdecydujemy się na wyjście spoza strefy komfortu, pić wodę i schładzać ciało. O ile pierwszy warunek jesteśmy w stanie spełnić zaopatrując się w butelkę wody, to do drugiego potrzebne są większe zasoby wodne - rzeka, jezioro, fontanna czy choćby kurtyna wodna.Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!