Wojewoda Podlaski wydał zezwolenie na realizację inwestycji drogowej obejmującej budowę drogi ekspresowej S61 na odcinku od węzła Łomża Zachód do węzła Kolno. Inwestycja ta łączy się z budowanym już fragmentem S61 Łomża Południe - Łomża Zachód, tworząc tym samym kompletną obwodnicę Łomży.
Odcinek Łomża Zachód - węzeł Kolno stanowiący kluczową część obwodnicy Łomży będzie miał długość 12,92 kilometra i powstanie jako dwujezdniowa droga ekspresowa z dwoma pasami ruchu w każdą stronę, z odporną na koleinowanie nawierzchnią z betonu cementowego.Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!