Trwają prace przy przywróceniu połączenia wodnego Warszawa - Pisz. Dziś tj. 16 lipca 2019 r. Gmina Pisz przekazała Państwowemu Gospodarstwu Wodnemu - Wody Polskie nieruchomości położone na terenie miasta Pisz do celów projektowych i budowlanych. Podpisanie aktu przekazania terenów odbyło się w pięknych okolicznościach przyrody nad rzeką Pisą.
W plenerowym wydarzeniu uczestniczyli Wiceminister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Grzegorz Witkowski, Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki, Posłowie Jerzy Wojciech Małecki i Wojciech Kossakowski, przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, Prezesi Państwowego Gospodarstwa Wodnego - Wody Polski w Warszawie i Białymstoku Przemysław Daca i Mirosław Markowski, Dyrektor Zarządu Zlewni Państwowego Gospodarstwa Wodnego - Wody Polskie w Giżycku Ewa Kunda oraz Dyrektor Delegatury w Giżycku Urzędu Żeglugi Śródlądowej w Bydgoszczy Łukasz Gieczewski.Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!