W Pracowni Fizjoterapii Szpitala Powiatowego w Piszu po raz pierwszy przetestowano aparat kriostymulacyjny-bezciśnieniowy. Przez najbliższy miesiąc skierowanym na rehabilitację pacjentom będą wykonywane również zabiegi krio.
Zastosowanie apartu kriostymulacyjnego jest wszechstronne - może być wykorzystywany do celów zdrowotnych, leczniczych, rehabilitacyjnych a także sportowych. W pracowni fizjoterapii stosowany jest głównie pacjentom w celu zmniejszenia bólu (bez użycia środków farmakologicznych) przed dokonywaniem zazwyczaj bolesnych zabiegów ortopedycznych. Dzięki kriozmrożeniu fizjoterapeuta może wykonać znacznie więcej zabiegów na pacjencie przy zachowaniu komfortu leczonego.Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!