Trwa zapowiedziana z początkiem roku wycinka drzew w parku miejskim w Piszu. Sterczące ogołocone z koron drzewa, to widok przerażający dla wielu mieszkańców. Czy ten widok, z uwagi na okres lęgowy ptaków, pozostanie do 15 października?
Topole wśród drzewostanu parków miejskich są niepożądanym gatunkiem. Widok usuwanych topoli z przestrzeni publicznej powinien cieszyć, jednak obraz miejskiego zieleńca przypomina dziś kadr z filmu grozy. Sterczące ogołocone z koron drzewa, to widok przerażający dla wielu mieszkańców. Nasze miasto niedługo będzie dżunglą, ale betonową - mówi pani Barbara - najpierw ogołocono Plac Daszyńskiego, potem osiedla, teraz parki. Wszystko kostka i beton. Jeśli drzewa są chore, to trzeba je wyleczyć - trochę przyciąć, ale najtaniej powycinać! - dodaje pan Kamil Są również zwolennicy wiosennych porządków w parkuChcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!