Reklama

Widzisz osobę bezdomną. Nie bądź obojętny

Niskie temperatury, zwłaszcza w nocy, to zagrożenie dla osób bezdomnych, starszych i samotnie mieszkających. Nie bądźmy objętni.

Policjanci systematycznie kontrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne. Udzielają potrzebującym informacji, w jakich placówkach mogą znaleźć schronienie i bezpiecznie przetrwać zimę.
Każdy śpiący na ławce, osłabiony czy nietrzeźwy człowiek to sygnał działania nie tylko dla mundurowych, ale także dla każdego przechodzącego obok obywatela, który powinien w tym momencie powiadomić odpowiednie służby. Policjanci apelują do mieszkańców powiatu piskiego, aby nikt z nas nie był obojętny na potrzeby drugiego człowieka - mówi kom. Anna Szypczyńska, Oficer Prasowy KPP w Piszu - Zwróćmy uwagę na osoby bezdomne, samotne, bezradne czy nietrzeźwe. Informujmy o każdej zauważonej osobie leżącej lub siedzącej na ziemi, ławkach, przystankach, bądź przebywającej w altankach ogrodowych, czy pomieszczeniach opuszczonych i nieogrzewanych, która mogłaby być narażona na wyziębienie. Zgłoszenia można przekazywać pod numerem telefonu 112 lub pogotowia ratunkowego. Można również skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i zaznaczyć na niej miejsce, gdzie przebywają osoby potrzebujące pomocy. Nasze zainteresowanie, być może przyczyni się do tego, że uratujemy komuś życie. Sami również starajmy się okazać życzliwe serce i wyciągnąć pomocną dłoń w kierunku tych, którzy tej pomocy potrzebują.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo Piszanin.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości