22 kwietnia obchodzony jest Dzień Ziemi. Celem akcji jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie.
Do akcji włączyli się mieszkańcy wsi Karwik, którzy wspólnie na wiosnę postanowili uprzątnąć swoją wieś. Akcja miała na celu edukację ekologiczną dzieci i dorosłych mieszkańców oraz gości z całej Gminy Pisz. Zaangażowanie społeczne w dbanie o swoje podwórko ale też o najbliższą okolicę. Miała też zachęcić do wyjścia z domu jako ekospacer połączony z dbaniem o środowisko.- mówi sołtys Karwika, Dariusz Kiński. - Chcieliśmy pokazać ile śmieci leży na poboczach i w lasach w naszej okolicy. Byśmy dbali o nasze otoczenie, bo wszyscy z niego korzystamy.




Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!