Dwóch nietrzeźwych sterników zatrzymanych przez policyjnych wodniaków na Jeziorze Nidzkim.
W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców i turystów wypoczywających w długi czerwcowy weekend na jeziorach powiatu piskiego służbę pełnią policyjni wodniacy. Zwracają oni m.in. uwagę na niebezpieczne zachowania oraz stan trzeźwości osób pływających po akwenach. Policjanci zatrzymali już pierwszych nietrzeźwych sterników. Jeden z nich miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie, a drugi blisko 1 promil. Obaj pływali po Jeziorze Nidzkim łodziami motorowymi. Grozi za to kara nawet 2 lat pozbawiania wolności.Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!