Policjanci z piskiej komendy, późnym wieczorem, sprawdzali miejsca na terenie miasta, gdzie mogą przebywać osoby narażone na wychłodzenie. Nad rzeką, w miejscu bardzo ustronnym, zauważyli leżącą osobę. Była to kobieta, która nie reagowała na głosy policjantów. Kiedy się ocknęła powiedziała, że choruje na cukrzycę i nadciśnienie.
We wtorek (29 listopada br.) nocną służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Piszu pełnił patrol w składzie: sierż. Emilia Pławska i st. post. Szymon Zawalich. Funkcjonariusze rozpoczęli swoją pracę od sprawdzenia miejsc na terenie miasta, gdzie mogą przebywać osoby narażone na wychłodzenie. Takie działania podejmowane są przez piskich policjantów co roku w okresie jesienno- zimowym. Mają na celu niesienie pomocy osobom zwłaszcza bezdomnym koczującym w piwnicach, pustostanach oraz na działkach ogrodowych.Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!