Reklama

Dzień Ziemi w Nowym Ogólniaku

Smog, globalne ocieplenie, kwaśne deszcze, dziura ozonowa, zakwity wód, degradacja gleb to problemy środowiska przyrodniczego niezmiernie ważne dla uczniów II Liceum Ogólnokształcącego.

Smog, globalne ocieplenie, kwaśne deszcze, dziura ozonowa, zakwity wód, degradacja gleb to problemy środowiska przyrodniczego niezmiernie ważne dla uczniów II Liceum Ogólnokształcącego.

W ramach obchodów Dnia Ziemi 16 kwietnia uczniowie zorganizowali debatę dla młodszych kolegów z piskich szkół podstawowych. Starsi koledzy podzielili się m.in swoją wiedzą na temat wpływu antropopresji na środowisko przyrodnicze i sposobów ich niwelowania.


Ważnym punktem tego wydarzenia były również zajęcia w nowoczesnej ekopracowni, w której uczniowie wykonywali profesjonalne badania właściwości wody i gleby: określali pH, poziom azotanów, fosforanów, żelaza. Zapoznali się też z Odnawialnymi Źródłami Energii - obserwując modele napędzane energią słoneczną, wiatru i wody -  skonstruowane przez starszych kolegów na zajęciach rozwijających.



Ekologiczna postawa uczniów II LO to także znajomość wskaźników zanieczyszczeń atmosferycznych, które mają możliwość sprawdzać czujnikowi określającemu czystość powietrza, zamontowanemu w ramach programu Edukacyjna Sieć Antysmogowa.
Zwiększanie świadomości i podejmowanie różnorodnych działań proekologicznych to priorytet naszej zdolnej młodzieży. - chwalą nauczyciele - Przyroda jest domem dla nas wszystkich i musimy o nią dbać każdego dnia. Fot. II LO Pisz

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo Piszanin.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości