24 lipca swoje święto obchodzą wszyscy policjanci.
Lipiec to szczególny miesiąc dla Policji. W 1919 roku 24 lipca powołano Policję Państwową, która miała stać na straży bezpieczeństwa i porządku publicznego w II Rzeczypospolitej. Nawiązując do tej tradycji, w lipcu 1995 roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił dzień 24 lipca - Świętem Policji.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!