Reklama

Dzwon na wieży kościoła w Kociołku Szlacheckim znów działa

W miniony weekend parafianie pierwszy raz od 4 lat usłyszeli ponownie dżwięk z kościelnej wieży

Od kilku lat dzwon na kościelnej wieży nie spełniał swojego zadania. 4 grudnia, ku uciesze parafian i proboszcza parafii, ponownie wybrzmiał jego dźwięk.
Została naprawiona elektronika oraz system mechaniczny poruszania dzwonem - informuje ks.Tomasz Masłowski, proboszcz Parafii pw. Matki Bożej Gietrzwałdzkiej w Kociołku Szlacheckim. Dzwon będzie włączany pół godziny przed sprawowaną Mszą św, a także podczas uroczystości kościelnych.


Wprawdzie już cieszą zaistniałe zmiany, to do pełnej sprawności dzwonu potrzebne będą dalsze prace, które zapowiada proboszcz.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo Piszanin.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości