Reklama

Piska nekropolia posprzątana. Uczniowie pamiętali o nadchodzącym…

W okresie poprzedzającym Święto Zmarłych uczniowie piskich szkół pod opieką nauczycieli odwiedzają cmentarz, by uporządkować zapomniane groby i zapalić światełko pamięci.

W okresie poprzedzającym Święto Zmarłych uczniowie piskich szkół pod opieką nauczycieli odwiedzają cmentarz, by uporządkować zapomniane groby i zapalić światełko pamięci.

Uczniowie z klasy 1a wybrali się na spacer na Zabytkowy Cmentarz Ewangelicki w Piszu, aby posprzątać opuszczone groby, pomodlić się i zapalić znicze.



Niewątpliwie takie wyjścia to jedna z ważniejszych lekcji wychowania patriotycznego. Oprócz tego dzieci poznawały tradycje, zwyczaje związane ze Świętem Zmarłych. Dbały również o właściwe zachowanie się na cmentarzu, by nie zakłócać spokoju zmarłych i osób odwiedzających to miejsce. - mówi wychowawczyni Agnieszka Łazarczyk.
Cmentarz komunalny odwiedzili uczniowie SP 1 i Sp 4. Zapomnianych grobów nie brakuje, ale corocznie są lokalizowane i oczyszczane przez dzieci.



Na zakończenie porzadków zapalono znicze.


Fot. SP1, SP2, SP4

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo Piszanin.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości