Publikacja płatnych treści samorządowych w lokalnych mediach spotyka się z ogromną krytyką czytelników. Podjęcie tematu związanego z pieniądzem publicznym na wydatki prasowe zawsze wywołuje lawinę pytań. Fakt wydawania publicznych pieniędzy włodarze tłumaczą koniecznością zamieszczania komunikatów, ogłoszeń o przetargach, wykazem nieruchomości do sprzedaży, itp. Nie wszystkie wydatki da się jednak uzasadnić potrzebą przekazu informacji publicznej, a w dodatku kwoty o których mowa, nie są symboliczne.
Wydatki lokalnych samorządów tłumaczone są zazwyczaj potrzebą zamieszczenia informacji. Czy potrzeba jednak wydawać pieniądze na informowanie? Dostarczenie mediom informacji stanowi często zapłatę samą w sobie - media mają wtedy tzw. content. Informacje takie w większości przypadków powinny być bezpłatne. Chyba, że chodzi o coś więcej? O potrzebę tworzenia reklamowego wizerunku lub zdobycie przychylności mediów.



Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!