Reklama

Jubileusz XX-lecia Samorządu Powiatu Piskiego

28 września w Piszu odbyły się uroczystości XX-lecia Samorządu Powiatu Piskiego, podczas którego wyróżniono Starostę Piskiego tytułem Samorządowca 20-lecia.

Pierwszego stycznia 1999 r. wraz z wejściem w życie uchwalonej 5 czerwca 1998 r. ustawy o Samorządzie powiatowym, terytorium Polski zostało podzielono na kilkaset powiatów. Jednak w ocenie samorządowców wprowadzona reforma nie była kolejnym podziałem, a zjednoczeniem gmin skupionych w ramach powiatów. Integracją, która pozwoliła skutecznie i kompleksowo zabezpieczyć potrzeby lokalnych społeczności i tworzyć jednolite systemy współdziałania  i funkcjonowania.

Uroczyste obchody dwóch dekad funkcjonowania Powiatu Piskiego zgromadziło wielu gości -samorzadowców. Była delegacja zaprzyjaźnionego Rejonu Alytus z Merem Algirdasem Vrubliauskasem, przybyli Johannesa Petersen były Kreispresident Powiatu Schleswig-Flensburg oraz obecny Urlich Brüggermeier, Sylwia Jaskulska - Wicemarszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego, poseł Jerzy Małecki, burmistrzowie gmin powiatu piskiego oraz radni, przedstawicieli służb mundurowych, jednostek organizacyjnych oraz pracownicy Starostwa Powiatowego w Piszu.


W trakcie uroczystej gali obok przedstawienia osiągnięć, którymi szczycić może się Powiat Piski nie zabrakło również miejsca na deklaracje w zakresie kolejnych inwestycji oraz planów rozwoju.


Podczas uroczystości Andrzej Nowicki - Starosta Piski otrzymał tytuł Samorządowca 20-lecia, które przyznał Zarząd Związku Powiatów Polskich. W laudacji Wacław Strażewicz - Starosta Giżycki podkreślił szczególny wkład Andrzeja Nowickiego - Starosty Piskiego w rozwój samorządności lokalnej oraz jego udział  w umacnianiu pozycji samorządów powiatowych w skali ogólnopolskiej.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo Piszanin.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości