28 września w Piszu odbyły się uroczystości XX-lecia Samorządu Powiatu Piskiego, podczas którego wyróżniono Starostę Piskiego tytułem Samorządowca 20-lecia.
Pierwszego stycznia 1999 r. wraz z wejściem w życie uchwalonej 5 czerwca 1998 r. ustawy o Samorządzie powiatowym, terytorium Polski zostało podzielono na kilkaset powiatów. Jednak w ocenie samorządowców wprowadzona reforma nie była kolejnym podziałem, a zjednoczeniem gmin skupionych w ramach powiatów. Integracją, która pozwoliła skutecznie i kompleksowo zabezpieczyć potrzeby lokalnych społeczności i tworzyć jednolite systemy współdziałania i funkcjonowania.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!