Reklama

Kolejna kadencja Starosty Nowickiego

W Powiecie bez zmian. Poprzedni starosta i wicestarosta, ta sama przewodnicząca. Jedyne, co się zmieniło, to kilka nowych twarzy radnych.

Dziś w siedzibie Starostwa Powiatowego przeprowadzono pierwszą sesję nowej Rady Powiatu Piskiego. Wszyscy jej członkowie stawili się w gotowości, by wybierać władze nowej kadencji.

Po złożeniu ślubowania przystąpiono do wyboru komisji skrutacyjnej, następnie rozpoczęto głosowania. Pierwsze dotyczyło wyboru przewodniczącej. Zgłoszono jedną kandydatkę - Irenę Jatkowską i to ona, za zgodą wszystkich radnych, została ponownie szefową rady. Drugie głosowanie dotyczyło powołania wiceprzewodniczących. Zgłoszono kandydaturę Andrzeja Górskiego i Przemysława Ronkiewicza. Kandydaci uzyskali aprobatę kolegów radnych i mogli już oficjalnie zasiąść obok Jatkowskiej, jako jej zastępcy.

Najważniejszym momentem sesji był wybór Starosty Powiatu Piskiego. Niestety, chwili tej nie towarzyszył element zaskoczenia, gdyż na to stanowisko zaproponowano jednego kandydata - Andrzeja Nowickiego. Zgodnie z przewidywaniami, stary starosta został nowym.

Kosmetyczne zmiany w składzie Zarządzie Powiatu - Przewodniczący Zarządu - Andrzej Nowicki (Starosta), Wicestarosta - Marek Wysocki, Członkowie Zarządu:Jan Alicki, Waldemar Brenda i Andrzej Kurzątkowski.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo Piszanin.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości