Reklama

Odsłonięto tablicę upamiętniającą Wojciecha Ziembińskiego

Przed budynkiem piskiego ratusza 14 listopada 2022 odsłonięto tablicę upamiętniającą postać Wojciecha Ziembińskiego. Inicjatorami upamiętnienia Zięmbińskiego byli Dyrektor Oddziału IPN w Białymstoku oraz Starosta Powiatu Piskiego.

Uroczyste odsłonięcie i poświęcenie tablicy upamiętniającej postać Wojciecha Ziembińskiego odbyło się przy udziale przedstawicieli IPN, posła Jerzego Małeckiego, samorządowców powiatu piskiego i mieszkańców. W uroczystości udział wzięli również Teresa Krynicka-Więckowska - córka Wojciecha Ziembińskiego oraz Jan i Wojciech Kryniccy - wnukowie.

O postaci Wojciecha Ziembińskiego, jego związku z naszym miastem oraz o powodach, dla których powinniśmy pamiętać o tym działaczu antykomunistycznym odpowiedział dla Piszanina Waldemar Brenda.

[audio1]

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo Piszanin.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości