Reklama

Oferował podrabiane kosmetyki i nielegalny tytoń

Blisko 60 sztuk podrabianych kosmetyków oraz 12 kilogramowych worków z nielegalnym tytoniem zabezpieczyli piscy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. 40-letni właściciel towarów, który oferował je w Internecie, usłyszał zarzuty.

W piątek 04 kwietnia br. policjanci z piskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej w jednym z domów jednorodzinnych zabezpieczyli około 60 sztuk kosmetyków, w tym perfum oraz tuszy do rzęs z podrobionymi znakami towarowymi znanych marek. Kryminalni zabezpieczyli również 12 kilogramowych opakowań tytoniu bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Kosmetyki sprzedawane były za pośrednictwem jednego z portali internetowych.

Reklama
U Pawła W. znaleziono także tytoń bez akcyzy.

Do wyjaśnienia sprawy zatrzymany był 40-letni Paweł W. Za wprowadzanie do obrotu towarów oznaczonych podrobionymi znakami firmowymi grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, a za posiadanie wyrobów tytoniowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy wysoka grzywna.

Policjanci weryfikują informacje dotyczące źródła pochodzenia nielegalnych towarów.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo Piszanin.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości