W sobotę 24 czerwca, jubileusz 40-lecia pracy trenerskiej obchodził Jan Pupek, wychowawca pokoleń piłkarzy z całego regionu. Zaproszenie do wspólnego świętowania podczas Turnieju "Gramy dla Jana" przyjęło wielu jego dawnych podopiecznych i działaczy okolicznych klubów, z którymi przez lata współpracował.
Turniej piłkarski okazał się najlepszą formą uczczenia jubileuszu pracy trenerskiej Jana Pupka, który na szkoleniową ścieżkę wkroczył w 1983 r. Pierwszą prowadzoną przez niego drużyną byli juniorzy Mamr Giżycko. Giżycki klub, Mazur Pisz i Huragan Pisz zajmują w piłkarskim życiorysie Jana Pupka szczególne miejsce. Jan Pupek prowadził także drużyny z Kolna, Szczuczyna, Białej Piskiej czy Wygryn. Szkoleniowiec potrafił połączyć specyfikę pracy trenera drużyn seniorskich, a także wyławiania talentów wśród dzieci i nadawania im szlifów. Niektórych zaprowadziło to aż do młodzieżowych reprezentacji Polski.
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!