Niebiesko-zielone granty dla Warmii i Mazur, to konkurs zorganizowany po raz pierwszy przez samorząd województwa. Obejmował on zadania zmierzające do poprawy stanu środowiska w celu podniesienia jakości życia mieszkańców regionu. Gmina Pisz zyskała w ramach tego konkursu 30.000 zł.
Znalazła się tym samym w gronie 13 samorządów, które pozyskały fundusze na wykonanie nasadzeń drzew, krzewów i bylin w ramach zagospodarowania wspólnych przestrzeni zielonych. Całkowita kwota inwestycji polegającej na wykonaniu nasadzeń wzdłuż ul. Michała Wołodyjowskiego w Piszu wyniosła 61.416,36 zł. Posadzono 9 gatunków drzew w łącznej ilości 98 sztuk, 7 gatunków krzewów w łącznej ilości 574 sztuk, 3 gatunki traw w ilości 16 sztuk oraz 12 gatunków niskiej zieleni (byliny) w łącznej ilości 3.471 sztuk. Roślinność posadzono wzdłuż drogi, na odcinku 600 metrów, a długość wykonanych zieleńców wynosi około 583 mb.Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!