Reklama

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała. Zebraliśmy prawie 150 tys.

28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami. Wynik ogólnopolskiej zbiórki poznamy za kilka miesięcy. Wiemy natomiast, że w naszym powiecie pobity został rekord. Zebrano prawie 150 tys. złotych.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - to fenomen na skalę światową. Zryw jednoczący rodaków w szczytnym celu. Zebrane podczas akcji środki służą ratowaniu zdrowia i życia pacjentów. Trudno sobie już wyobrazić stan szpitalnej infrastruktury bez setek specjalistycznego sprzętu, który trafił tam właśnie dzięki pieniądzom z WOŚP.



Orkiestra to największa w naszym kraju zbiórka publiczna, podczas której zaangażowanych jest blisko 120 tysięcy wolontariuszy. Działa około 1700 sztabów, w których rozliczana jest zbiórka, także za granicą.


W Piszu w WOŚP zaangażowało się 80 wolontariuszy - w różnym wieku, z tym samym zapałem, puszkami w rękach i serduszkowymi naklejkami wyszli na ulice.

Orkiestra to także licytacje, pokazy sportowe i ratownictwa, koncerty, taniec i zabawa. Radość, którą mamy w sercach niosąc pomoc innym jest tego dnia ogromna.










A jak sprawili się darczyńcy? Rewelacyjnie. Pisz zebrał 44 tys. zł, tym samym pobito wynik ubiegłorocznej zbiórki, gdy zebrano 31 885 zł.


Ruciane-Nida zebrało 20 739,37 zł, Orzysz - 31.873,98 zł. Biała Piska po raz pierwszy zorganizowała Finał WOŚP u siebie i to z jakim rezultatem - mieszkańcy gminy wrzucili do puszek WOŚP - 48 259,81 złotych + 17,30 euro + 3,89 USD.


Powiat piski zebrał 144 871plus obca waluta. To prawie o 60 tys. więcej niż w roku 2019. Brawo MY!


Fot. PDK, UM Biała Piska, UM Orzysz, DK Ruciane-Nida.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo Piszanin.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości