Reklama

Budynek socjalny w Piszu ma pierwszych lokatorów

Dwukondygnacyjny wielorodzinny budynek socjalny przy ul. Nidzkiej w Piszu oddano do użytku. W lipcu klucze do mieszkań otrzymało 6 rodzin.

Lada dzień wprowadzą się kolejne rodziny. Przydzielono 13 z 17 mieszkań. Lokale o powierzchni od 27 do 52 m2, składają się (w zależności od metrażu) z pokoju, salonu z aneksem kuchennym, łazienki  oraz przedpokoju.
Przydział otrzymały osoby w najtrudniejszej sytuacji życiowej.  W jednym z mieszkań zastosowano rozwiązania ułatwiające osobie niepełnosprawnej codzienne życie. Do likwidacji barier przyczynił się też montaż, przy wejściu do budynku, podjazdu dla wózków inwalidzkich. Specjalnie dla najmłodszych, z tyłu budynku, powstał ogrodzony plac zabaw. Na przyległym terenie wybudowano również parking, nasadzono zieleń oraz zamontowano stojaki na rowery. - informuje UM w Piszu. Łączna kwota przedsięwzięcia to prawie 2,5 mln zł. 35% tej sumy, czyli ponad 751 tys. zł pochodzi z uzyskanego przez Gminę Pisz dofinansowania z Banku Gospodarstwa Krajowego. Wykonawcą robót była firma budowlana ROB-BUD z miejscowości Tarachy (gmina Szczuczyn).


Przypomnijmy, że nieco wcześniej wzdłuż wyżej wymienionej ul. Nidzkiej wybudowano chodniki i nową drogę. Jezdnia, która została wykonana z nawierzchni bitumicznej posiada systemy odwadniające. Koszt inwestycji to 557 tys. zł. Połowę środków finansowych Gmina Pisz pozyskała z Wojewódzkiego Funduszu Dróg Samorządowych.

Źródło: UM Pisz

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo Piszanin.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości