Ułatwia koncentrację, co przekłada się na wyniki w nauce, wpływa na wydolność fizyczną i dobre samopoczucie oraz kształtuje prawidłowe nawyki żywieniowe.
Ułatwia koncentrację, co przekłada się na wyniki w nauce, wpływa na wydolność fizyczną i dobre samopoczucie oraz kształtuje prawidłowe nawyki żywieniowe.
Wprowadzenie zwyczaju spożywania drugiego śniadania w szkołach sprzyja kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych, m.in. spożywania optymalnej liczby 4-5 posiłków dziennie. Wpływa również na zmniejszenie spożycia przez dzieci i młodzież niezdrowych przekąsek dostępnych obecnie w sklepikach szkolnych, jak: chipsy, batoniki, żelki, cukierki, słodkie bułki czy słone paluszki.Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!