Reklama

Koniec nakrętkowych akcji

Zbiórka nakrętek na pomoc Marcelince potrwa do końca lipca.

Zbiórka nakrętek na pomoc Marcelince potrwa do końca lipca.

VIII edycja akcji Nakręć się na pomaganie jest już ostatnią zbiórką nakrętek dla chorego dziecka.

Od początku lipca tego roku weszły w życie nowe przepisy uniemożliwiające przetwarzanie zebranych nakrętek. Oznacza to, że firmy recyklingowe nie mogą już ich skupować.

Od połowy 2024 roku w Polsce wszystkie nakrętki plastikowe muszą być fabrycznie przytwierdzone do opakowania od napoju - butelki, tubki czy kartonu. Odpowiada za to unijna dyrektywa SUP w sprawie ograniczenia wpływu niektórych produktów z tworzyw sztucznych na środowisko. Problemem, który zadecydował o takim rozwiązaniu, była olbrzymia ilość nakrętek znajdowanych na nadmorskich plażach i w miejscach turystycznych.

Pozostaje jesienna akcja zbiórki kasztanów. Zbiórka dla Marcelinki trwa do końca lipca.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo Piszanin.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości