7 listopada odbyła się nadzwyczajna sesja sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego. Głównym punktem obrad był wybór nowego marszałka oraz zaprzysiężenie nowych radnych sejmiku.
Przypomnijmy, że w październikowych wyborach mandat senatorski uzyskał dotychczasowy marszałek - Gustaw Marek Brzezin. Mandat senatorski uzyskała również Jolanta Piotrowska, członek zarządu województwa, dlatego podczas wtorkowej sesji zaplanowano również uzupełnienie składu zarządu.
MarcinKuchciński/Facebook Zaangażował się w działalność polityczną w ramach Platformy Obywatelskiej, w 2016 objął przywództwo nad jej olsztyńskimi strukturami. W 2007 (po rezygnacji innego radnego), 2010 i 2014 wchodził z jej ramienia do rady miejskiej Olsztyna. Kierował w niej Komisją Sportu i Rekreacji.
Fot.sesja sejmiku warm-maz. on-line To dla mnie wielki zaszczyt stanąć przed Państwem w nowej roli. Przyjmuję ją jako wyraz zaufania, docenienia mojej pracy samorządowej, odbieram jako deklarację pracy na rzecz mieszkańców całego regionu. - mówił nowy Marszałek naszego województwa, prezentując kierunki swojej dalszej działalności, zmierzającej ku rozwojowi Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!