Reklama

Marcin Kuchciński nowym Marszałkiem Województwa Warmińsko-Mazurskiego

7 listopada odbyła się nadzwyczajna sesja sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego. Głównym punktem obrad był wybór nowego marszałka oraz zaprzysiężenie nowych radnych sejmiku.

Przypomnijmy, że w październikowych wyborach mandat senatorski uzyskał dotychczasowy marszałek - Gustaw Marek Brzezin. Mandat senatorski uzyskała również Jolanta Piotrowska, członek zarządu województwa, dlatego podczas wtorkowej sesji zaplanowano również uzupełnienie składu zarządu.

Ślubowanie złożyli nowo powołani radni sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego - Katarzyna Królak, Katarzyna Sobiech i Stanisław Żelichowski.

Zgłoszono dwóch kandydatów na marszałka - Marcina Kuchcińskiego i Bożennę Ulewicz.
W wyniku tajnego głosowania, radni 19 głosami wybrali Marcina Kuchcińskiego, Bożenna Ulewicz otrzymała 11 głosów.
Radni podjęli uchwałę w sprawie wyboru Marszałka Województwa.


Marcin Kuchciński, lat 47- Radny miasta Olsztyn w kadencjach 2006-2010 i 2010-2014 (Platforma Obywatelska). Był dyrektorem Departamentu Pozyskiwania Inwestorów w Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej i wiceprezesem zarządu ds. realizacji inwestycji w spółce akcyjnej Metromex. Zasiadł również w radzie nadzorczej w spółce TBS Administrator, a w 2018 także w Radzie Inwestycyjnej Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

MarcinKuchciński/Facebook Zaangażował się w działalność polityczną w ramach Platformy Obywatelskiej, w 2016 objął przywództwo nad jej olsztyńskimi strukturami. W 2007 (po rezygnacji innego radnego), 2010 i 2014 wchodził z jej ramienia do rady miejskiej Olsztyna. Kierował w niej Komisją Sportu i Rekreacji.

2 listopada 2015 znalazł się w zarządzie województwa warmińsko-mazurskiego V kadencji. W 2018 uzyskał mandat radnego sejmiku warmińsko-mazurskiego VI kadencji.

4 grudnia 2018 wybrany wicemarszałkiem województwa, odpowiedzialnym m.in. za sprawy infrastruktury, geodezji, ochrony zdrowia, zamówień publicznych, administracji i obsługi urzędu oraz dróg wojewódzkich. (źródło: wnp.pl).

Fot.sesja sejmiku warm-maz. on-line To dla mnie wielki zaszczyt stanąć przed Państwem w nowej roli. Przyjmuję ją jako wyraz zaufania, docenienia mojej pracy samorządowej, odbieram jako deklarację pracy na rzecz mieszkańców całego regionu. - mówił nowy Marszałek naszego województwa, prezentując kierunki swojej dalszej działalności, zmierzającej ku rozwojowi Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo Piszanin.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości