Reklama

Nagrody i wyróżnienia sportowe za 2022 rok

W piątek 13 października odbyła się uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień sportowych za 2022 rok. Radny Władysław Niesiobędzki, przewodniczący kapituły do spraw Nagród i Wyróżnień Sportowych powitał zgromadzonych gości i zaprosił Burmistrza Pisza Andrzeja Szymborskiego do wspólnego wręczenia nagród za osiągnięte wyniki sportowe zawodnikom oraz trenerom. Pan Burmistrz o pomoc poprosił Dyrektor Piskiego Domu Kultury Katarzynę Sobiech oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej w Piszu Edmunda Lipnickiego.

Zaczęto od zawodników Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Piszu. Marcelinie Konert i Zuzannie Zachłowskiej. Pogratulowano zajęcia wysokich miejsc podczas Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, Mistrzostw Polski w Sprincie w klasie Cadet, Pucharze Polski w klasie Cadet oraz Mistrzostw Województwa Warmińsko - Mazurskiego.

Następnie zaproszono Anastazję Pastuszkę oraz Joannę Kłok. Trenowane przez Pana Józefa Bąka zawodniczki zdobyły I miejsce podczas Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Pucku.
Następnie zaproszono załogę PMOS w Piszu w składzie: Zuzanna Grusznis i Zofia Sienkiewicz, które zajęły V miejsce podczas Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w klasie Cadet - Puck.
Alicji Bazydło gratulowano dwukrotnego zajęcia V miejsca podczas Pucharu Polski P2 Kadetów w Taekwondo Olimpijskim w Warszawie.

Po żeglarzach nadszedł czas na zawodników Międzyzakładowego Ludowego Klubu Sportowego "Wikingowie" Pisz.

Zapraszano kolejno: Igę Wyrzykowską, Kacpra Tomaszewskiego, Barbarę Gorczyńską, Antoninę Franczak, Joannę Trzonkowską, Kornelię Piekarską, Tymoteusza Czarneckiego, Roksanę Wasilewską, Samuela Piekarskiego, Klaudiusza Kubrowskiego, Ksawerego Kubrowskiego, Antoniego Liszewskiego, Witolda Liszewskiego, Fabiana Domusiewicza, Leona Rynkiewicza, Gabriela Januszanisa, Kacpra Urbańskiego, Oliwię Sosnowską.
Trenowani przez Pana Zbigniewa Glinko zawodnicy zdobyli medale podczas Otwartych Mistrzostw Województwa Warmińsko - Mazurskiego Zrzeszenia LZS w Taekwondo Olimpijskim w Olecku.
Następnie zaproszono na scenę młodych sportowców ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Piszu:

Kacpra Markowskiego, Dawida Paulina, Damiana Bogdańskiego, Bartosza Szczubełka, Oliwiera Adamca, Aleksandra Maciejczyka, Mateusza Bikowskiego, Gabriela Nyczkę, Filipa Czapskiego, Dominika Szwarc, Szymona Kamińskiego, Maję Nosek, Amelię Jaszczur, Klaudię Marchlińską, Patrycję Polakowską, Kornelię Zachłowską, Maję Stachelek, Oliwię Pyczkowską, Alicję Rutkowską, Nikolę Pysz, Maję Nikonowicz, Julię Machnacz, Lenę Nesterowicz, Maję Kowalewską, Jakuba Padiaska, Macieja Chrostowskiego, Szymona Zakrzewskiego, Fabiana Młynarczyka, Piotra Gołasia, Olafa Jurgielewicza, Olafa Traperek, Juliana Drężek, Filipa Stachelek, Stanisława Pardę.   Osiągnięcia sportowe zawodników trenowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego to zdobycie wysokich miejsc podczas różnych zawodów na szczeblu wojewódzkim zarówno w dyscyplinach indywidualnych jak i drużynowych.

Na szczególne wyróżnienie zasłużyli według kapituły:

Filip Młynarczyk, Adam Siemionkowicz, Rafał Szypczyński, Tymoteusz Wszołek, Kacper Pyczkowski, Maksymilian Alicki, Miłosz Kosakowski, Leon Chrostowski, Adrian Malinowski, Bartosz Szmigiel
Zawodnicy Ci w 2022 roku brali udział w drużynowych i indywidualnych zawodach i wielokrotnie przyczynili się do zwycięstwa swojej drużyny.
Pan Cezary Misierewicz, którego codzienna praca przyczynia się do osiągania wysokich wyników zawodników z SP 1 otrzymał szczególne wyróżnienie trenerskie.
Na koniec wyróżniono zawodników z Klubu Sportowego "Power Factory Pisz" w składzie:

Monika Woźniak Kacper Kłos Robert Pastuszka Karol Zadroga Marcin Gębusiak
Zawodnicy w 2022 roku zdobyli wiele medali na zawodach o międzynarodowej i krajowej randze, w tym m in. podczas Pucharu Świata XPC, Mistrzostw Europy czy Międzynarodowych Mistrzostw Polski XPC.
Następnie nadszedł czas na wręczenie nagród dla trenerów: Józefa Bąka, Zbigniewa Glinko i Stanisława Zduniaka.

Są to osoby, których nie trzeba specjalnie przedstawiać. Swoim działaniem motywują młodych ludzi do ciężkiej pracy i zdobywania wysokich wyników sportowych.
Po wręczeniu nagród i wyróżnień dla zawodników i trenerów wszystkich zgromadzonych zaproszono na pyszny poczęstunek oraz do wspólnej zabawy na Kręgielni Chill Out Bowling.

Kapituła pracowała w następującym składzie:

Władysław Niesiobędzki - przedstawiciel Rady Miejskiej w Piszu, Paweł Bazydło - przedstawiciel Rady Miejskiej w Piszu, Barbara Milewska - Dyrektor Zespołu Ekonomicznej Obsługi Szkół i Przedszkoli w Piszu;, Justyna Frej - przedstawiciel Burmistrza Pisza.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo Piszanin.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości