Reklama

Popłynęli szlakiem Wańkowicza

W sobotnie przedpołudnie na rzece Pisie rozegrano kajakarskie zawody szlakiem Wańkowicza.

Zamysłem organizatorów była impreza sportowa, która nawiązuje do pobytu pisarza Melchiora Wańkowicza na Ziemi Piskiej. W 1935 r. Wańkowicz wraz z córką Martą, przyjechali na Mazury i tu pływali kajakiem. Rezultatem wyprawy była jedna z najważniejszych książek mistrza polskiego reportażu pt. "Na tropach Smętka".


Zawody rozegrano w dwóch kategoriach: dziennikarze i rodzic z małoletnim dzieckiem.



Na starcie stanęło 40 osób  - wszyscy gotowi na przygodę. Do pokonania około 500m. Trasa od bazy PMOS do mostu kolejowego a potem pod prąd.




Zwycięzcy zawodów kajakarskich "Pisą na szlaku Wańkowicza", kat. Drużyny :
I miejsce - Henryk i Dawid Jastrzębscy
II miejsce - Robert i Emilia Pastuszka
III miejsce - Norbert i Dominik Nosek


Nagrodzeni w kat. Dziennikarze:
I miejsce - Paweł Karpiszen, Radio Olsztyn
II miejsce - Mirosław Sochacki, Radio Olsztyn
III miejsce - Jerzy Małecki


Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe medale i książki.


Specjalna nagroda dla jedynej (dorosłej) zawodniczki.

Organizatorzy mają nadzieję, że impreza wpisze się na stałe w kalendarz imprez organizowanych na terenie naszego powiatu.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo Piszanin.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości