Reklama

Traktorzyści na promilach

W miniony weekend policjanci zatrzymali aż trzech kierujących pod działaniem alkoholu. Dwóch z nich kierowało ciągnikiem rolniczym

W miniony weekend policjanci zatrzymali aż trzech kierujących pod działaniem alkoholu. Dwóch z nich kierowało ciągnikiem rolniczym

W sobotę (27 kwietnia br.) przed godz. 7.00 w Piszu policjanci piskiej drogówki zatrzymali do kontroli pojazd marki Skoda Octavia. Kierował nią 67-letni mieszkaniec piskiej gminy. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało prawie 1 promil alkoholu w organizmie, co oznacza, że kierowca ten popełnił przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Drugiego kierowcę pod działaniem alkoholu funkcjonariusze zatrzymali tego samego dnia po godz. 17.00 w miejscowości Świdry. Tym razem był to ciągnik rolniczy, którym kierował 68-letni mieszkaniec powiatu grajewskiego. Traktorzysta miał prawie 0,5 promila alkoholu w organizmie, czyli popełnił wykroczenie.

Trzeci nieodpowiedzialny kierowca wyeliminowany został z ruchu przez policjantów w sobotę po godz. 18.00 na trasie Biała Piska - Skarżyn. Funkcjonariusze zatrzymali tam do kontroli drogowej ciągnik rolniczy. Za kierownicą tego pojazdu siedział 64-letni mieszkaniec gminy Biała Piska. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Wszyscy trzej kierowcy stracili prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem pod działaniem alkoholu poniosą konsekwencje. Za popełnienie przestępstwa grozi im kara nawet 3 lata pozbawienia wolności, a za wykroczenie kara aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 zł.

Źródło: KPP Pisz

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo Piszanin.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości