Do jeziora Roś wpuszczono 55 tysięcy narybku szczupaka i 40 kg węgorza, do jezior Jabłoń, Kociołek i Białoławka po 200 tysięcy sztuk narybku szczupaka. Do jezior terenu Rucianego - Nidy (Nidzkie, Wiartel, Guzianka...) wpuszczono 2 miliony 640 tysięcy.
To rzeczywiście imponujące liczby, jednak wziąwszy pod uwagę straty, spowodowane kłusownictwem, ryb tych będzie nielegalnie ubywać. Kwestia kłusownictwa również została poruszona na spotkaniu wędkarzy. Najprawdopodobniej w tym sezonie każdego jeziora pilnować będzie straż rybacka wraz z posiłkami policji i żandarmerii. A wtedy bójcie się kłusownicy.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!