Na mapie lokalnych wydarzeń ponownie zagości największa w regionie impreza sportowa przygotowana z myślą o najmłodszych. Już w poniedziałek, 1 czerwca, na terenie Starego Ogólniaka w Piszu odbędzie się trzecia edycja Piskiego Sportowego Dnia Dziecka. Organizatorzy zapraszają do wspólnej zabawy w godzinach od 16:00 do 19:00.
Ubiegłoroczna odsłona wydarzenia, która odbyła się na stadionie miejskim, przyciągnęła blisko 400 dzieci. W tym roku organizatorzy zmieniają lokalizację, jednak formuła aktywnego i pełnego wyzwań świętowania pozostaje niezmienna. Piskie kluby sportowe ponownie łączą siły, aby zaszczepić w młodym pokoleniu pasję do ruchu.
Osiem stref sportowych wyzwań
Głównym punktem programu będą stacje zadaniowe przygotowane przez lokalne kluby i organizacje sportowe. Dzieci będą miały okazję sprawdzić swoje umiejętności w różnorodnych dyscyplinach. W tym roku na uczestników czekać będą:
Tenis ziemny – strefa prowadzona przez Pisz-Point Tenis & Padel,
Crossfit – trening ogólnorozwojowy z Infinity Gym,
Koszykówka – rzuty i drybling pod okiem trenerów TSK „Roś” Pisz,
Piłka nożna – piłkarskie konkurencje z KS Mazur Pisz,
Tenis stołowy – szybka wymiana piłek z Piłeczką Pisz,
Narty biegowe – zimowa dyscyplina w letnim wydaniu z Seba Sport,
Siatkówka – strefa siatkarskich emocji z KS Pallavolo Pisz,
Tor przeszkód – ogólnorozwojowe wyzwanie sprawnościowe od Piskiej Akademii Małych Mistrzów.
Całość sportowych zmagań i widowiska poprowadzi Marcin Gentek.

Medale, nagrody i kulinarne niespodzianki
Udział w sportowych konkurencjach to nie jedyny powód, dla którego warto odwiedzić „Stary Ogólniak”. Dla wszystkich zaangażowanych dzieciaków organizatorzy przewidzieli pamiątkowe medale oraz nagrody.
Po intensywnym wysiłku fizycznym przyjdzie czas na regenerację i relaks. Na terenie wydarzenia pojawią się bezpłatne dmuchańce, które zawsze cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Nie zabraknie również tradycyjnych, uwielbianych przez dzieci przekąsek – organizatorzy zapewniają lody, kiełbaski z grilla, watę cukrową oraz popcorn.
Wydarzenie nie mogłoby się odbyć bez szerokiego wsparcia lokalnych instytucji. W organizację tegorocznej edycji, obok klubów sportowych, włączyły się: I LO w Piszu, Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Piszu, Piski Dom Kultury oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piszu.
Wstęp na imprezę jest bezpłatny.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze