Reklama

Wychowanka Wikingów Pisz sędziną na tegorocznej Olimipiadzie w Paryżu

Urodzona w Piszu Agnieszka Wojtas, obecnie Scheffler ponownie wybrana została do grona sędziów olimpijskich. W 2020r. otrzymała od World Taekwondo powołanie na Igrzyska Olimpijskie w Tokio, w 2024r. pojedzie do Paryża.

Urodzona w Piszu Agnieszka Wojtas, obecnie Scheffler ponownie wybrana została do grona sędziów olimpijskich. W 2020r. otrzymała od World Taekwondo powołanie na Igrzyska Olimpijskie w Tokio, w 2024r. pojedzie do Paryża.

Agnieszka Scheffler przygodę z taekwondo zaczynała w Piszu, potem studiowała wychowanie fizyczne w Poznaniu, równolegle pnąc sie po szczeblach sportowych sukcesów w taekwondo.

O karierze sportowej Agnieszki Scheffler pisaliśmy przy okazji nominacji na Olimpiadę w Tokio:
www.piszanin.pl/2,411,z-piskich-wikingow-na-olimpijska-arene-w-tokio.html

Sukcesów było wiele, do tych najważniejszych z pewnością należy tytuł Najlepszej Sędziny Taekwondo Olimpijskiego na świecie "Best Female Referee of the Year"przyznany w 2023r. przez Światową Federację Taekwondo Olimpijskiego. Jest to najbardziej prestiżowa nagroda, jaką przyznać można sędziemu, federacji narodowej, trenerom lub zawodnikom.


Agnieszka Scheffler minione dni spędziła na campie preolimpijskim w Muju w Korei Południowej, gdzie ścisły skład sędziowski przygotowuje się do największej sportowej imprezy czterolecia.


Dziś odwiedziła Pisz.


Gratulujemy nominacji i życzymy samych słusznych werdyktów.

Fot. FB/ AZS AWF Poznań - Taekwondo Olimpijskie

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo Piszanin.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości