Pierwszą sesję otworzyła radna Jolanta Roszczypała. Następnie Przewodnicząca Miejskiej Komisji Wyborczej Anna Rogowska wręczyła nowo wybranym radnym zaświadczenia o wyborze. Przed przystąpieniem do wykonywania mandatu radni złożyli ślubowanie, które brzmiało: "Wierny Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej, ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców." Przewodnicząca Miejskiej Komisji Wyborczej wręczyła Burmistrzowi Pisza Dariuszowi Kińskiemu zaświadczenie o wyborze, a następnie miało miejsce zaprzysiężenie nowego burmistrza. Burmistrz elekt złożył wobec Rady ślubowanie o następującej treści: "Obejmując urząd Burmistrza Pisza, uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców gminy. Tak mi dopomóż Bóg. "
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!