Reklama

Członkowie Zarządu Powiatu w Niemczech: o współpracy i integracji…

Pod koniec maja delegacja powiatu piskiego uczestniczyła w wizycie partnerskiej w niemieckim samorządzie Kreisu Schleswig Flensburg. Wyjazd odbył się na zaproszenie starosty Kreisu, dr Wolfganga Buschmanna.

Pod koniec maja delegacja powiatu piskiego uczestniczyła w wizycie partnerskiej w niemieckim samorządzie Kreisu Schleswig Flensburg. Wyjazd odbył się na zaproszenie starosty Kreisu, dr Wolfganga Buschmanna.

Powiat piski reprezentowali: starosta Andrzej Nowicki, wicestarosta Jerzy Małecki, przewodnicząca Rady Powiatu Irena Jatkowska oraz członkowie Zarządu - Lidia Borys- Dymczyk i Rafał Dąbrowski.


Celem wizyty była nie tylko intensyfikacja relacji partnerskich, ale też omówienie propozycji wspólnych działań, w tym w szczególności skierowanych do młodzieży obu regionów. Przedstawiciele Powiatu Piskiego i Kreisu Schleswig-Flensburg rozmawiali o możliwościach organizacji wymiany młodzieżowej oraz dzielenia się doświadczeniami między placówkami oświatowymi. - informuje Starostwo Powiatowe w Piszu. - Obie strony wyraziły chęć kontynuowania dialogu i podejmowania wspólnych inicjatyw, które mogą przyczynić się m.in. do nawiązania relacji i podejmowania wspólnych działań między młodzieżą obu regionów partnerskich. Wizyta zakończyła się pozytywnymi deklaracjami obu samorządów, a uczestnicy podkreślali, że tego typu spotkania są kluczowe dla budowania trwałych i owocnych relacji międzynarodowych.

Źródło: Powiat Piski

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo Piszanin.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości