Od 1 października Burmistrz Pisza chce podwyższyć drastycznie opłaty za odbiór śmieci. W Piszu będzie drożej niż w Gdańsku, Warszawie, Krakowie i wielu innych miastach. Pod względem stawek za odpady trudno znaleźć w Polsce droższe miasto od Pisza. Tradycyjnie też dla polityki śmieciowej Andrzeja Szymborskiego podwyżki najbardziej dotkną duże rodziny.
O tym, czy skandaliczny plan wejdzie w życie zadecydują radni miejscy podczas sesji Rady Miejskiej w czwartek, 27 sierpnia. Zgodnie z projektem uchwały, w zależności od liczby mieszkańców w mieszkaniu lub budynku jednorodzinnym wzrost opłat będzie na poziomie od 112% do 145% przy segregacji śmieci. Przy odpadach mieszanych zapłacimy od 220% do 321% więcej niż dotychczas. Za segregowane odpady zapłacimy za pierwsze cztery osoby stawkę 34 zł za osobę, od piątej osoby 28 zł za osobę. Za zmieszane aż 64 zł od osoby!Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!