Dziś zrobiono duży krok w kierunku samowystarczalności energetycznej Gminy Pisz - powiedział Andrzej Szymborski Burmistrz Pisza. W czwartkowe przedpołudnie w Hotel Joseph Conrad w Piszu została oficjalnie podpisana bardzo ważna dla naszej gminy i powiatu umowa powołująca Lokalny Klaster Energetyczny - "Hub Energetyczny Pisz".
Dziś zrobiono duży krok w kierunku samowystarczalności energetycznej Gminy Pisz - powiedział Andrzej Szymborski Burmistrz Pisza. W czwartkowe przedpołudnie w Hotel Joseph Conrad w Piszu została oficjalnie podpisana bardzo ważna dla naszej gminy i powiatu umowa powołująca Lokalny Klaster Energetyczny - "Hub Energetyczny Pisz".
Podpisanie umowy poprzedziła konferencja pt.: "ESG oraz klastry energii, współpraca jednostek samorządu terytorialnego oraz biznesu w kierunku zrównoważonego rozwoju". Zgromadzonych gości powitali Burmistrz Pisza Andrzej Szymborski oraz Prezes Paged Pisz Jarosław Michniuk. Następnie zaprezentowano pierwszy panel pt. "Rewolucja w raportowaniu zrównoważonego rozwoju. Obowiązki informacyjne dla średnich i dużych firm", który poprowadzili prelegenci Wojciech Dreżewski i Krzysztof Bertman. Drugi panel - "Klastry energetyczne, współpraca jednostek samorządu terytorialnego i przemysłu - działania na rzecz klimatu oraz rozwoju" bardzo interesująco poprowadził Piotr Michał Kosmęda.Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!