136 mln zł - to kwota, którą zebrano podczas 30 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To więcej, niż w ubiegłym roku, a liczenie wciąż trwa, datki nieustannie spływają na konto fundacji. Ostateczną kwotę zebraną podczas 30. Finału WOŚP poznamy 30 marca. Do Orkiestrowej puszki mieszkańcy powiatu piskiego dorzucili prawie 115 tys.zł.
Tegorocznym hasłem przewodnim Orkiestry była zbiórka dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Za zebrane pieniądze Fundacja WOŚP planuje zakupić m.in.angiograf dwupłaszczyznowy do leczenia siatkówczaka - najczęstszego nowotworu złośliwego gałki ocznej u dzieci, oftalmoskopy do badania dna oka, lampy szczelinowe do diagnostyki przedniego odcinka oka, sprzęt pomiarowy - do pomiaru ciśnienia śródgałkowego (rogówki i soczewki), do pomiaru kąta zeza, oraz urządzenia do diagnostyki.


.jpg)

.jpg)
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!