Czwarty miesiąc trwają poszukiwania osoby na stanowisko Sekretarza Gminy Pisz. Tomasz Olszewski, były sekretarz odszedł z urzędu po 16 latach pracy. O roli sekretarza, funkcjonowaniu urzędu bez jednego z najważniejszych stanowisk i wreszcie o rzeczywistym powodzie odejścia sekretarza Olszewskiego.
Sekretarz to obok burmistrza i skarbnika najważniejsze stanowisko w urzędzie. Osoba sekretarza nie zawsze jest rozpoznawana przez mieszkańców, ale funkcjonowanie urzędu bez sekretarza graniczy z niemożliwym. W zakresie jego obowiązków jest zarówno koordynacja działań, zarządzanie, jak też kontrola oraz doradztwo. Niemalże każdy dokument przechodził przez ręce Olszewskiego. Większość spraw była z nim konsultowana - mówi była pracownica urzędu - wiedział o wszystkim i znał się na wszystkim. Ja nie wyobrażam sobie, co musi się teraz dziać w urzędzie gdy go nie ma. Kto tam sprawuje kontrolę nad tym wszystkim? Tomasz Olszewski pełnił funkcję sekretarza Gminy Pisz przez 16 lat. Był najbardziej wszechstronnie zorientowanym człowiekiem w urzędzie. W lipcu pożegnał się z urzędem, na własną prośbę - jak informuje UM w Piszu - na podstawie porozumienia zawartego pomiędzy Burmistrzem Pisza i Wójtem Gminy Stawiski.Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!