Głównym celem programu jest ograniczenie emisji szkodliwych substancji powstających na skutek ogrzewania domów jednorodzinnych słabej jakości paliwem w nieefektywnych piecach. A to właśnie niska emisja jest główną przyczyną smogu. Jest ona spowodowana przestarzałą i nieskuteczną instalacją grzewczą w domach jednorodzinnych. W dzisiejszych czasach dbanie o środowisko jest już nie tylko modą, ale obowiązkiem.
Naukowcy nie mają wątpliwości, że globalne ocieplenie w nadchodzących latach wywrze wielki wpływ na nasze codzienne życie. Jednak lokalnie, już dziś widzimy nasilające się problemy. Latem temperatury w miastach bywają nie do zniesienia, a zimą doskwiera nam smog.Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!