Reklama

Impreza rodziców, awantura z nożami, a w domu niemowlę

Policjanci interweniowali w jednym z mieszkań na terenie Pisza, gdzie doszło do awantury między mężczyznami w trakcie spożywania alkoholu. Pod podanym adresem funkcjonariusze zastali pijanych rodziców opiekujących się 2-miesięcznym synkiem

W nocy z 23/24 marca br. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Piszu otrzymali zgłoszenie, że w mieszkaniu, na jednym z piskich osiedli, ma miejsce awantura, do której doszło podczas libacji alkoholowej. Na miejscu policjanci zastali mieszkającą tam 25-letnią kobietę i jej 35-letniego partnera. Oboje znajdowali się pod znacznym działaniem alkoholu. Kobieta ledwo trzymała się na nogach, miała bełkotliwą mowę i logiczny kontakt z nią był utrudniony. W pokoju obok spał ich 2-miesięczny synek.
W rozmowie z nimi funkcjonariusze ustalili, że chwilę wcześniej wyszli od nich znajomi. Była to kobieta i mężczyzna, z którymi wspólnie spożywali alkohol. W pewnym momencie miedzy mężczyznami doszło do kłótni, a potem szarpaniny z użyciem noży. Na szczęście nikt nie został poważnie ranny. Przed przyjazdem patrolu znajomi opuścili to mieszkanie. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości rodziców chłopca. Matka miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie, a ojciec blisko 2 promile. W tej sytuacji dziecko  przekazane został pod opiekę babci, a rodzice zostali zatrzymani do wyjaśnienia całej sprawy. - informuje nadkom. Anna Szypczyńska, oficer prasowy KPP w Piszu. W dalszej kolejności policjanci podjęli działania, by zatrzymać mężczyznę, który wspólnie spożywał alkohol i uczestniczył w szarpaninie używając niebezpiecznego narzędzia. Już kilka minut później funkcjonariusze zauważyli go na terenie miasta. Był to 42-letni mieszkaniec Pisza, który także był pod znacznym działaniem alkoholu. On również trafił do policyjnego aresztu.

Po wyjaśnieniu wszelkich okoliczności tego zdarzenia rodzice Jasia usłyszeli zarzut narażenia synka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia bądź doznania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w chwili zaistnienia zdarzenia polegającego na awanturze z użyciem niebezpiecznych narzędzi, bo byli zobowiązani do sprawowania opieki nad 2-miesięcznym dzieckiem. O sprawie poinformowany też został sąd rodzinny i nieletnich.

Za popełnione przestępstwo rodzicom grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Pisz

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo Piszanin.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości