Reklama

Koncert Pieśni Patriotycznych i Żołnierskich

Piski Chór Kameralny pod dyrekcją Lecha Ostrowskiego wystąpił z Koncertem Pieśni Patriotycznych i Żołnierskich z okazji 100-lecia niepodległości Polski.

W sobotę, 10 listopada w Społecznym Ognisku Muzycznym w Piszu rozbrzmiewały najpiękniejsze pieśni patriotyczne - była Pierwsza Kadrowa, Legiony, Rozkwitały pąki białych róż... Rotę i Mazurek Dabrowskiego odśpiewano na stojąco.

To wyjątkowy moment w dziejach polskości, który postanowiliśmy uczcić w taki właśnie sposób - mówił Lech Ostrowski - Patriotyzm w piosenkach zaznaczał się od zarania dziejów. Zawsze w tych najtrudniejszych chwilach Polacy śpiewali. Śpiewali o miłości, wolności i pokoju. Piski Chór kameralny przypomniał tylko kilka najważniejszych utworów. Ale nie tylko członkowie chóru zaangażowali się wokalnie, licznie zgromadzeni goście wtórowali, bo nie da się milczeć, gdy słychać tak ważne słowa. Dziękujemy za te wzruszenia, których nam dostarczyliście - mówili mieszkańcy - to piękne, co mogliśmy usłyszeć i czego byliśmy świadkami.

::video{"type":"single","item":"154"}

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo Piszanin.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości